Op de gemeenteraad van donderdag 28 mei stelde de gemeente Kuurne Inge Bouckhout aan als nieuwe financieel directeur. Vanaf september neemt zij deze belangrijke functie over van Jurgen Vanoverberghe, die intussen aan de slag is als financieel directeur van stad Waregem. Als decretale graad legt zij vanavond ook de eed af tijdens de gemeenteraad.
Ruime ervaring in lokale financiën
Schepen Jan Deprez en burgemeester Francis Benoit reageren tevreden: “Met Inge Bouckhout haalt gemeente Kuurne heel wat ervaring in huis. Sinds 2018 is zij de rechterhand van de financieel directeur van stad Kortrijk. Daarvoor bouwde ze ook ruime ervaring op binnen de Vlaamse overheid. Ze beschikt dus over een brede kennis van overheidsfinanciën en kent de uitdagingen van een lokaal bestuur door en door. Die expertise zal een meerwaarde zijn bij de verdere opvolging van belangrijke projecten, zoals het intergemeentelijk zwembad en de investeringen binnen het meerjarenbeleidsplan ‘Altijd thuis, altijd nabij.’ ”
Ook persoonlijk geworteld in de regio
Inge Bouckhout is getrouwd met Thomas en mama van drie kinderen: Max, Hannah en Victor, tussen 17 en 22 jaar. Ze groeide op in Ledegem en woont sinds 2003 in Marke.
Inge Bouckhout kijkt alvast uit naar haar nieuwe uitdaging: “De financiële materie boeit mij enorm. Met veel goesting neem ik de functie van financieel directeur in Kuurne op. Mijn eerste kennismaking met de gemeente was bijzonder positief: een kleinschalig en dynamisch bestuur met mooie en ambitieuze projecten voor de komende jaren. Als financieel directeur wil ik actief bijdragen aan de realisatie van die ambities, met aandacht voor een duurzaam en financieel gezond beleid op lange termijn. We creëren vandaag de ruimte om het beleid uit te voeren, zonder morgen uit het oog te verliezen.”
We kijken alvast uit naar de samenwerking.