Notenkrakken | Inzameling walnoten

Gepubliceerd op woensdag 23 september 2026

In de herfst roept Cera iedereen op om de walnoten die ze kunnen missen, binnen te brengen. Dankzij die noten zorgen we er samen voor dat mensen met een fysieke, mentale of sociale beperking in zorgateliers zinvol werk krijgen waar ze heel trots op zijn en creëren we extra inkomsten voor de ateliers. Zo zorgt de olie die uit de noten wordt geperst voor ontmoeting en verbinding.

 

De inzamelperiode van 2025 was een succes! Er werd een recordaantal noten geraapt en binnengebracht bij de 150 inzamelpunten: 36.455 kilo om precies te zijn. In totaal levert dat zo'n 50.000 uur zinvol werk op in sociale ateliers, want zo'n 1000 Notenkrakken gaan aan de slag met de noten. Bedankt om jouw nootje bij te dragen!

Vanaf eind september of begin oktober vallen de rijpe noten van de bomen. Dat is het moment waarop iedereen noten kan beginnen verzamelen. Raap de gevallen noten twee à drie keer per week, of dagelijks. Verwijder de bolsters en was het plakkerige bruine laagje weg. Laat de noten vervolgens drogen in de zon of in een droge ruimte. Breng ze dan binnen in de Drie Wijzen.

 

Praktisch

Wanneer: van 5 oktober tot en met 11 november

Waar: de Drie Wijzen 

Dit is een initiatief van de Drie Wijzen, Cera en  37 graden

campagnebeeld